פעילות קיץ חדשה במוזיאון בית התפוצות

פעילות קיץ חדשה

מה הקשר בין סיינפלד, בית כנסת, אמא יהודיה וחיי נצח? התשובה נמצאת בבית התפוצות והיא חלק מתוך פעילות קיץ חדשה ומרתקת לכל המשפחה. קראו על החוויה שלנו בבית התפוצות, מבטיחה שאין פה ספויילרים.

אם טרם שמתם לב, מה שממש קשה לי להאמין, אז כדאי שתדעו – אוגוסט כבר ממש כאן. רוב מסגרות הקיץ הסתיימו והורים רבים מחפשים בימים אלה פעילות קיץ אטרקטיבית שתעסיק את דור ההמשך, ובגדול תמנע מאיתנו ומהם רגעי תסכול, כעס וטיפוס על קירות (אם כי טיפוס על קירות היא בהחלט אחת הפעילויות האטרקטיביות הקיץ).

לשמחתי, השניים שלי יהיו בתעסוקה מלאה כמעט עד סוף החופש הגדול (כבר שוברת את הראש על לו"ז מדוקדק לשבוע הבא והאחרון של אוגוסט). עם זאת, שנייה לפני שאוגוסט התחיל, הוזמנתי עם בכורתי לחקור תעלומה מסתורית בפעילות הקיץ החדשה של מוזיאון בית התפוצות – "תעלומה במוזיאון" ולהנות מבוקר של כיף אחת על אחת.

פעילות קיץ חדשה

זמן איכות אחת על אחת

על קצה המזלג –
מדובר במשחק חווייתי לכל המשפחה ברחבי המוזיאון, המשלב מסתורין והומור. תמורת 64 שקלים לאדם, תצאו להרפתקה אינטראקטיבית בשילוב שחקנים ובשיתוף עם פרויקט TLV SHOW. במסגרת המשחק המשתתפים הופכים לבלשים-חוקרים, הנשלחים במשך שעה תמימה למסע מרתק בין תערוכות המוזיאון ובין דמויות יהודיות השזורות ברחבי הגלריות, פותרים חידות מוצפנות במטרה אחת – להגיע לפתרון התעלומה – מציאת הסוד לחיי נצח. נשבעתי בלי ספויילרים, אבל שתדעו שאנחנו מצאנו!

אז מה חשבנו על החוויה?
כשסיימנו את המסלול בת הרבע לשבע שלי התפלאה שכבר הסתיימה הפעילות והביעה תרעומת על כך ש"זה נגמר מהר מדי". כלומר, במילים אחרות החוויה הותירה עליה רושם חזק והיא מאוד נהנתה. ואכן היתה חוויה מעניינת ומאתגרת, השחקנים לאורך המסלול הצליחו להלהיב את הקבוצה, לסקרן ולעורר עניין ואף צחוק. הרעיון כשלעצמו מקסים ומבוצע בצורה מיוחדת וחדשנית וללא ספק שתינו יצאנו מהפעילות עם מסר חזק (תצטרכו לגלות אותו בעצמכם), שגרם לנו לדבר עליו גם הרבה אחרי שהפעילות נגמרה.

עם זאת, אני מודה שכמי שליוותה אותה וצפתה בה לאורך הפעילות, היה מקום לשיפור והתאמה מדויקת יותר לקהל היעד, שהוא כפי שנאמר לי "בני שש ומעלה". לתחושתי, מרבית החידות לאורך המסלול לא תאמו לגילאים הצעירים וכך יצא שחלק ניכר מהמשימות לאורך הדרך פיספסו את בתי ואת בני גילה בקבוצה ודרשו סיוע משמעותי מצד הקהל ה"בוגר", קרי אמא ואבא. אני אמנם לגמרי בעד שיתוף פעולה בין דורי כחוויה מגבשת, אך במקרה הנוכחי הילדים הרגישו לי מעט מפוספסים וחבל.

חסרון נוסף בעיניי היה הזמן הקצוב והקצר בכל אחת מהתערוכות בהן ביקרנו, במהלך הפעילות לא הצלחנו להתרשם מהן מספיק. ולמעשה רק בסיום הפעילות הצלחנו לחזור לכל התערוכות שעברנו בדרך כדי להבין, לראות ולהתרשם בצורה מספקת. בעיניי היה מקום לתת לתערוכות עצמן דגש רחב יותר, כיוון שהן בהחלט מסקרנות ומרתקות בעיקר אם רוצים להנגיש אותן לקהל הצעיר ולגשר על פער הדורות.

למעשה, בסיור שערכנו לאחר הפעילות מצאתי את עצמי מספרת לקטנטונת שנולדה הרבה (הרבה) אחרי פרק הסיום על מי ומה זה "סיינפלד", מה זה "לא בא בלובה" ומה כל כך מצחיק באמהות יהודיות. וזה באמת היה כיף גדול לשתינו, עבורה שקיבלה טעימה מסיפורים על ילדותי ועבורי שהיתה לי ההזדמנות להעביר לה זאת.

פעילות קיץ חדשה

הרבה הרבה לפני שהיא נולדה…

בשורה התחתונה, מדובר בפעילות חוויתית ומעניינת ובעלת ערך מוסף, שבהחלט ניתן להשקיע בה ממש עוד מעט, כדי לדייק ולהתאים אותה לטווח גילאים רחב יותר. נכון לרגע כתיבת שורות אלה, בעיניי הפעילות יכולה להתאים לגילאי 10 ומעלה (לכל הפחות).

עוד על הפעילות ולרכישת כרטיסים – בקרו כאן.

רעיונות נוספים לפעילויות וטיולים תוכלו למצוא ממש כאן

Follow

Follow this blog

Get a weekly email of all new posts.

Email address