לחפש עגלה ולהישאר בחיים – המדריך המקוצר

עגלה זו הוצאה חשובה הכרוכה בלא מעט "כאב ראש", בעיקר כאשר מדובר בילד הראשון ואין לנו מושג איך וממה להתחיל. כמו כל הוצאה חשובה, גם בבחירת העגלה לרך הנולד, אנחנו רוצים לוודא שמצד אחד אנחנו יסודיים וקונים את הטוב והמתאים ביותר עבורנו ועבור העולל, אך מצד שני לא "נשדדים" בחנויות.

אז איך עושים את זה? ויותר חשוב, איך עושים את זה מבלי לאבד עשתונות (וחסכונות)? ריכזתי עבורכם את השלבים שעזרו לי ולאיש, בדרך לבחור את העגלה הנכספת.

שלב 1 – סקר אינטרנטי
בין שלל הפורומים ומיליוני העצות, אפשר בקלות ללכת לאיבוד. למזלנו, למצב הזה יש גם יתרונות, שכן קל למצוא את מי ש"עשה זאת לפנינו" וחסך מאיתנו הרבה זמן יקר והשקעה. באתר 2BMommy יש סקר עגלות מאוד רחב ומקיף, הכולל את מרבית הנתונים שצריך וכדאי לדעת על עגלות – כגון: משקל, גודל, קיפולים ועוד. מומלץ להציץ – לינק

כמו כן, ניתן למצוא כמעט על כל עגלה סרטון ב- YouTube המציג את יתרונותיה, חסרונותיה ואופן הקיפול והתפעול שלה. חיפוש קצר בגוגל לשם החברה ודגם העגלה, סביר להניח יעלה שלל סרטונים על העגלה, חלקם אפילו סרטוני תדמית מטעם החברה המשווקת.

שלב 2 – דרישות וצרכים
בטרם יוצאים "לחרוש" את חנויות הארץ, מומלץ לגבש רשימה (בע"פ או בכתב) של הדרישות והצרכים האישיים שלכם. איך עושים את זה? חישבו על מהלך חיי היום-יום שלכם ועל השימושים שסביר להניח תעשו בעגלה. לדוגמה:

* האם אתם טיפוסים עירוניים או טיפוסי טבע? גרים בעיר או בקיבוץ?
אם אתם גרים בעיר ועיקר השימוש שלכם בעגלה יהיה בתחומי העיר, לא בטוח שתרצו גלגלים ענקיים ומסורבלים. הם אומנם יבטיחו לכם עבירות, אבל על מדרכות העיר ובקניונים, אין צורך בכך. לעומת זאת, אם אתם מטיילים הרבה בטבע, אולי דווקא כדאי לכם להשקיע בעגלה שתעבור בקלות מכשולים כמו חצץ, אבנים, דשא, חול ונוספים.

* האם אתם גרים בבית פרטי או בבניין?
במידה ואתם גרים בבניין, האם יש בו מעלית או שצריך לעלות במדרגות? חשוב לקחת פרטים אלה בחשבון. בדקו מבעוד מועד מה רוחב דלת המעלית, יכול להיות שהעגלה שאתם "חושקים" בה בכלל לא מתאימה, במקרה כזה, הגודל בהחלט קובע!. אם אין מעלית בבניין ואתם גרים בקומה שנייה (ומעלה), חשוב לזכור שתצטרכו לעלות/לרדת יום-יום במדרגות. לכן אולי בכלל תעדיפו עגלה בעלת משקל נמוך, שיהיה לכם קל וגם נוח להרים במעלה המדרגות.

* האם יש ברשותכם רכב או שאתם משתמשים קבועים בתחבורה ציבורית?
במידה ויש לכם רכב צמוד, חשוב לוודא שהעגלה נכנסת לתא המטען. אם תא המטען קטן יחסית, ככל הנראה תעדיפו עגלה שמתקפלת הכי קטן שאפשר, למשל קיפול "מטרייה" על פני קיפול "ספר". אם אין לכם רכב צמוד ועיקר הניידות היא בתחבורה ציבורית, אולי שווה להשקיע בעגלה שיהיה קל לפתוח ולסגור במהירות, ייתכן אפילו ביד אחת, בעוד הפעוט מוחזק על היד השנייה.

* מה תאריך הלידה המשוער? האם הלידה תתרחש בחורף או בקיץ?
כן, גם זה פרט חשוב. בחודשי החורף, ממליצים להניח את התינוק בחודשים הראשונים לחייו ב"אמבטיה", על מנת להגן עליו ככל האפשר מרוח. לעומת זאת, אם הלידה היא לידת קיץ והחודשים הראשונים לחייו יהיו חמים, אולי שווה בכלל לוותר על ה"אמבטיה" ולחסוך בעלויות. מאוד יכול להיות שעגלת טיולון אשר נשכבת לכדי 180 מעלות תענה על הדרישה עבורכם.

עתה, אחרי שגיבשתם את רשימת הדרישות הכללית שלכם, זה הזמן לצאת לדרך ולראות "מה יש לשוק להציע?"

שלב 3 – סקר חנויות
נכון, זה מטרד לא קטן וצריך לפנות לזה זמן ובעיקר הרבה כוח, אבל לא חייבים לראות את כ-ל החנויות ביום אחד. טיפין-טיפין ניגשים לכל רשת (דוגמת: שילב, מוצצים, תינוקות זה אנחנו, בייבי לאב ודומיהם) וחנות (בייבי אאוטלט בבצרה, בייבי סנטר בראש העין ואלה הפרטיות והפחות מוכרות כמו טוב לי לתינוק ברעננה). אנחנו מצאנו לנכון להתחיל דווקא מהרשתות הגדולות ולהשאיר לסוף את חנויות האאוטלט שנחשבות זולות.

רואים מה יש בחנויות, מבררים עלויות, מנסים, מקפלים ופותחים, דוחפים, מעמיסים ואפילו מרימים. מאוד יכול להיות שעגלה שנראתה מעולה "על הנייר", בחנות תראה קצת פחות אטרקטיבית.

חשוב לשים לב: לכל חנות/רשת יש מבחר מעט שונה של עגלות. בקשו מהמוכרים להראות לכם עגלה שעונה על הדרישות שלכם. תשאלו את כל השאלות שחשוב לכם לדעת על העגלה. כמו כן, זה הזמן לברר על מגוון הצבעים, האם קיים במלאי? האם יש צורך להזמין מראש? מה כולל המחיר? האם קיימים מתאמים? ועוד.

שלב 4 – עיבוד נתונים
בין אם אתם טכנולוגיים ובין אם לאו, רצוי לארגן את הנתונים שאספתם מהחנויות בטבלה. אפשר להכין טבלה באקסל או אפילו על דף נייר. בטבלה תרשמו לעצמכם את כל הפרטים הרלוונטיים שאספתם:
* שם החנות או הרשת
* סוג העגלה והדגם שראיתם
* מה העלות ומה היא כוללת
* מבחר הצבעים שראיתם או שיש לחנות במלאי
* רשמים אישיים והערות שלכם – האם אהבתם יותר או פחות? האם היה נוח/קל לתפעול? האם עמדה בעומס משקל? כיד הדמיון.

המלצה לתוספות: אם בחרתם לערוך טבלה ממוחשבת, תוכלו להוסיף את הקישור לסרטון או הסבר על העגלה. זה מאוד עוזר שלא לשכוח מה ראיתם, גם אם עבר זמן רב מאז ראיתם את העגלה בחנות.

כעת כשכל הנתונים היבשים בתוספת הרשמים האישיים מאורגנים בטבלה, הכי פשוט יעיל ונוח לעשות השוואה ומכאן הבחירה כולה שלכם! שיהיה בהצלחה!

 

Follow

Follow this blog

Get a weekly email of all new posts.

Email address