קלחים ומבוכים – טיול שבת עם ילדים

מבוך התירס הגדול. צילום: באדיבות קלחים ומבוכים מבוך התירס הגדול. צילום: באדיבות קלחים ומבוכים

טיול שבת עם ילדים שהוא גם קרוב לבית וגם שובר שגרה. אם עוד לא שמעתם על "קלחים ומבוכים", במושב גני-עם בשרון, זה בדיוק הזמן (כי בעוד חודש וחצי כבר לא ישאר). הכל על בילוי השבת המשפחתי שלנו.

בשישי בערב הפיציקים התחילו לזמזם לעצמם "בואי בואי הברוכה, יום שבת יום מנוחה.." ואני לא יכולתי שלא לגחך לעצמי. אמנם המשפחה שלנו לא מהזן שתר את הארץ מדי שבוע, אבל באותה מידה יום שבת שגרתי בבית שלנו הוא רחוק שנות אור מיום מנוחה.

נתחיל מזה שיום שבת שגרתי בבית שלנו מתחיל מוקדם מדי. הוא כולל אמאבא שמנסים לגנוב עוד כמה דקות שינה, בעוד שני שובבים מטפסים, קופצים ולפעמים גם רבים לנו מעל הראש. בסביבות 8 (במקרה הטוב) אמאבא מתייאשים לנסות להשלים את כל שנות השינה החסרות ומתעוררים בעצלתיים לארוחת בוקר משותפת, שלאחריה מתחיל סוג של מרתון – סידורים, משחקים, ריבים, קצת טלויזיה, צהריים עם סבא וסבתא, עוד קצת סידורים וארגונים ואופס נגמר היום (והשבוע) – שגרה.

אז כשקיבלתי את ההזמנה לבקר ב"קלחים ומבוכים" שמחתי היתה כפולה, מצד אחד הזדמנות לחקור את הטבע והארץ (גם אם המשמעות היא נסיעה של 15 דקות בלבד) ומצד שני הזדמנות לשבור את השגרה. ואכן ביום שבת האחרון, אחרי ארוחת הבוקר, העמסנו את עצמנו ואת הפיציקים ושמנו פעמינו להוד השרון השכנה מצפון, מושב גני-עם ליתר דיוק.

הגענו בסביבות 9:30, והחנייה כבר לא היתה ריקה. בכניסה פגשנו את אורי וייס, אגרונום ואחד מצמד מקימי המיזם, שהסביר לנו בגדול על המקום ומה עושים שם – מבוך חבלים מימין, מבוך טפטפות משמאל, פינת ישיבה עם משחקים וגולת הכותרת – מבוך תירס ענק (שני דונם של מבוך שנשתל וטופל בקפידה מראשית אוגוסט) וקטיף תירס עצמי (ישר מהשדה).

הילדים החליטו להתאמן קודם במבוכים ה"קטנים" (ולא נגלה מי רימה יותר או פחות), כדי להגיע מוכנים ומנוסים למבוך התירס הענק.

קלחים ומבוכים - מבוך של חבלים

קלחים ומבוכים – מבוך של חבלים

קלחים ומבוכים - מבוך של טפטפות

קלחים ומבוכים – מבוך של טפטפות

מיד לאחר צילום כקלחי תירס צהבהבים, נכנסו לנווט את דרכנו במבוך התירס.

קלחים ומבוכים - הקלחים המתוקים שלנו

קלחים ומבוכים – הקלחים המתוקים שלנו

קלחים ומבוכים - מנווטים את הדרך

קלחים ומבוכים – מנווטים את הדרך

תוך כדי מסלול ליקטנו פרטי טריוויה מרתקים על הדגן הצהוב (הידעתם? סוג התירס ממנו מכינים פופקורן שונה מהתירס למאכל), שאפילו האיש ואני הגבנו אליהם בהפתעה גמורה, או כלשונו "וואלק, לא ידעתי". הילדים רצו, השתוללו, התלהבו להצטלם עם כל דמות תירס ססגונית שנקרתה בדרכם, ללמוד ולמצוא את מספרי החידה.

קלחים ומבוכים - דמויות תירס ססגוניות

קלחים ומבוכים – דמויות תירס ססגוניות

לסיום הלכנו לקטוף לעצמנו קלחים ישר מהשדה ולמלא את הבטנים בגרגרי תירס טריים ומתוקים (מזן סנטינל).

קלחים ומבוכים - מתוק לו מתוק לו

קלחים ומבוכים – מתוק לו מתוק לו

רגע לפני שחזרנו לרכב, עצרנו בעמדה להכנת עציצי תירס וכל אחד מהפיציקים יצר לעצמו עציץ טו גו (אם נצליח לטפל בהם היטב, בעוד 3 חודשים יהיו פה תירסים לתפארת).

בקיצור, בילוי מושלם ליום שבת – קליל, קרוב לבית ובעיקר שובר שגרה. מומלץ בחום.

הטיפ שלנו:
לקבוע כקבוצה – הילדים יהנו שבעתיים. במקרה שלנו פגשנו חברה מהגן של הפיצית, מיותר לציין שההתלהבות היתה רבה וכמובן שהתגלית המרעישה הצריכה ביקור מחודש במבוך התירס, שכלל הסברים מפורטים של מדריכת המבוך המצטיינת, כלומר הפיצית.

קלחים ומבוכים - הכי כיף עם חברים

קלחים ומבוכים – הכי כיף עם חברים

הפרטים הטכניים:
פתוח מדי יום שבת בחודשים אוקטובר-נובמבר, בין השעות 9:00 עד 14:00
מחירים – 40 ₪ לילד מגיל 3 (כולל קלח לקטיף) ו- 10 ₪ למבוגר. עלות קטיף לכל קלח נוסף 3 ₪

כתובת לוויז:
רחוב יפה נוף, מושב גני-עם או פשוט חפשו "קלחים ומבוכים".

Follow

Follow this blog

Get a weekly email of all new posts.

Email address