תחפושות או לא להיות

משפחת מפלצות בע"מ משפחת מפלצות בע"מ

אחח פורים, כמה כיף שבאת. מאז שאני זוכרת את עצמי, פורים היה החג האהוב עליי ביותר בשנה. וזה לא שהמתחרים הבהחלט ראויים, פסח (עם החופשה הארוכה) וחנוכה (עם הסופגניות והלביבות), עשו לו חיים קלים. אבל פורים… הוא… פשוט אין עליו! כשהוא מגיע, אני מתחילה להתרגש. בחיי.

מה שאני הכי אוהבת בחג הזה, מלבד האווירה הכיפית, אזני ההמן (עם שוקולד, בשבילי) ומשלוחי המנות, הוא התחפושות! ואם אפשר אז כאלה מיוחדות שמכינים לגמרי לבד, שריטה (חיובית לטעמי) שהתחילה עוד מבית הוריי.

כי לא משנה כמה אני נהנית להיות עצמי ביום-יום, הקטע הזה של להתחפש למשהו אחר לגמרי, להתאפר, להשתולל ולהשתגע (כן, כן, פסיכית אחותכם), פשוט עושה לי את זה. לגמרי. יותר מזה, כשהשתחררתי מהצבא, אפילו בחרתי לעבוד בצוות בידור לתקופה. נכון, גם בגלל אהבת הבמה, אבל בעיקר בגלל ששם, בעולם המקביל הזה, "פורים" זה כל יום בשנה!

כשהכרתי את בן-זוגי (שיחיה), גיליתי את האנטיתזה לשיגעון התחפושות שלי – הבחור פשוט לא אוהב להתחפש, סובל אם חלילה אבקש לאפר אותו. אז אחרי שסיימתי לצעוק – אללי! גוועלד! ועוד כלמיני דברים מצחיקים שכאלה. קיבלתי החלטה, אני צריכה לגרום לו לאהוב את זה. ואם לא לאהוב, אז לפחות לא לסבול כל כך. ואם כבר לסבול, אז לפחות לסבול בשקט. כי מה לעשות, הוא מוכרח לזרום עם השיגעונות שלי (לרוב), כי כחלק מעסקת החבילה שלו, הוא התחתן עם צוות הווי ובידור.

אז אחרי שבשנה שעברה (כשפיצית עוד הייתה אפרוחה קטנה ושברירית), התחפשנו בתחפושת משפחתית ל"פרת משה רבנו" – הוא כמשה (עטור פאה וזקן), אני פרה (הבדיחה על חשבוני) ופיצית חיפושק'ה מתוקה – הבטחתי לו שהשנה, התחפושת תהיה נוחה וקלה להכנה.

פרת משה רבנו

פרת משה רבנו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פייר פרט לקצת תפירה (ידנית גסה), הכל באמת פשוט להכנה – קבלו אותנו בתחפושת המשפחתית של השנה –

משפחת מפלצות בע"מ

משפחת מפלצות בע"מ

משפחת מפלצות בע"מ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קבלו מדריך מזורז להכנת התחפושת DIY –

תחפושת מייק
מה צריך?
חולצה טרנינג ירוקה, כמה שיותר גדולה (עדיף לפחות 3-4 מידות יותר גדולה מהמידה האמיתית שלכם)
גרביון ירוק
חולצה צמודה ירוקה
חולצת T לבנה
קסדה תכלת או לבנה
חתיכת לבד תכלת
טוש שחור
חוט תפירה לבן, תכלת ומחט

איך מכינים –
תחילה גזרתי מחולצת הטרנינג הירוקה את השרוולים, אני שומרת אותם בצד ונחזור אליהם בהמשך. כרגע קיבלנו "שק" ירוק והוא ישמש כבסיס לתחפושת.

מחולצת הT הלבנה גזרתי עיגול גדול, ניתן להעזר בצלחת חד פעמית גדולה בשביל השבלונה העגולה, שישמש כעין. מחתיכת הלבד גזרתי עיגול קטן יותר, ניתן להעזר בצלוחית חד פעמית, ובתוכו צבעתי עם טוש שחור את האישון. את עיגול הלבד תפרתי באמצע העיגול הלבן, ואת הלבן תפרתי במרכז החולצה הירוקה. והרי לנו העין (האחת והיחידה) של מייק.

על חולצת הT שרטטתי באמצעות הטוש חצי סהר גדול, שיהיה לי לפה, בו ציירתי שיניים ואת הרווחים צבעתי באמצעות הטוש השחור. משסיימתי לצייר ולצבוע, אני גוזרת את חצי הסהר וממקמת אותו מתחת לעין ותופרת בעזרת החוט הלבן.

בשביל הקרניים גזרתי עיגול בינוני ואותו גזרתי לחצי. גלגלתי כל אחד מחצאי העיגול לקונוס. ואחרי שכיווצתי מעט בהתאם לצורה, תפרתי באזור הכתפיים של החולצה הירוקה, קרן אחת בכל צד.

חולצה ירוקה מתחת ל"שק", כדי שלא יהיה קר, גרביון או טייץ ירוק ורוב התחפושת מוכנה.

על הקסדה (תכולה או לבנה, מה שתמצאו) הדבקנו את הלוגו של "מפלצות בע"מ".

מהשרוולים שגזרנו בתחילה, נכין את כפות הרגליים. כשאת אזור "פרק היד" נשחיל, כמו חותלות, עד גובה הברך כך שהשרוול יכסה את הנעליים. אפשר להשאיר את השרוולים כפי שהם או לחתוך את התחתית וליצור 3 אצבעות. אני בחרתי ליצור אצבעות.

מכינים את מייק

מכינים את מייק

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

התחפושת מוכנה.

Mike vs. Mike

Mike vs. Mike

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תחפושת סאלי
מה צריך?
מכנסי טרנינג וחולצת טרנינג עם קפושון בצבע תכלת, מידה שתיים יותר מהמידה האמיתית.
מכנסי טרנינג ישנים בצבע דומה (או בד בצבע דומה)
שאריות מחולצת הT הלבנה
טוש שחור
טוש כחול
חוט תפירה לבן, תכלת ומחט
ספריי לשיער בצבע ורוד

איך מכינים –
תחילה נגזור משאריות חולצת הT, שני עיגולים לצורך הכנת העיניים. במרכז כל עיגול נצבע עיגול קטן יותר עם הטוש הכחול ובתוכו עיגול עוד יותר קטן עם הטוש השחור. את העיניים שקיבלנו נתפור בחוט לבן על הכובע (הקפושון) מתחת לקודקוד ולכיוון המצח. בעזרת הטוש הכחול נצייר את הגבות העבות של סאלי מעל העיניים שתפרנו ואת האף ביניהן. מיתר שאריות הבד הלבנות נכין פס וממנו נגזור שיניים. הפרצוף שלנו מוכן.

ממכנסי הטרנינג הישנים בצבע דומה, נגזור את אחת ה"רגליים" וניצור שרוול בד. נהפוך לצד האחורי של השרוול ונשרטט עם הטוש הכחול צורה של הזנב שנרצה ובתפירה ידנית נתפור את השרטוט שלנו. כעת משסיימנו נהפוך את ה"שרוול" בחזרה ואת שאריות הבד נשאיר בתוך הזנב שנוצר לנו.

את הקרניים נתפור משאריות הבד הלבנות שנשארו מחולצת הT, בשיטה דומה לזו בה תפרנו את הזנב. משרטטים ותופרים הפוך וכשמסיימים הופכים חזרה וממלאים בשאריות בדים שנותרו כדי ליצור נפח. או לחילופין אם יש לכם כרית ישנה שאתם לא צריכים, ניתן להוציא מתוכה את האקרילן ולהשתמש בו.

נפרום את מכנסי הטרנינג באזור הישבן, נשחיל את הזנב ונתפור בחזרה את שניהם יחד, ליצירת החלק התחתון של התחפושת. בחלק העליון, במרכז החולצה נתחום אזור שהוא יהיה "בטן" בעזרת הטוש הכחול. באזור זה לא ניגע והוא יישאר חלק, אך מסביבו ניצור כתמים ורודים, בגדלים שונים, באמצעות הספריי לשיער. נתיז כתמים ורודים גם על המכנס ועל הזנב שתפרנו.

מכינים את סאלי

מכינים את סאלי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם התחפושת הזו מוכנה.

Sulley vs. Sulley

Sulley vs. Sulley

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תחפושת בו
מה צריך?
2 מנקי מקטרות שחורים
גליל צמר בצבע בז' או אפור (עבה ככל האפשר)
2 כדורי קלקר (או ביצי קלקר אם אין כדורים)
טייץ אפור או לבן
קפושון סגול או אפודה סגולה עם כובע
גומייה קטנה
טוש שחור

איך מכינים –
ראשית על כל אחד מכדורי הקלקר נצייר ונצבע עיגול עם הטוש השחור. ונשים בצד לאחר כך.

מחברים יחד את שני מנקי המקטרות לכדי מנקה מקטרות אחד ארוך. גוזרים רצועות של חוטי הצמר ובעזרת הגומייה מחברים את כל החוטים שנוצרו, יחד עם מנקה המקטרות הארוך שיצרנו. כעת משחילים את כדורי הקלקר, אחד בכל קצה של מנקה המקטרות. השיער והעיניים מוכנים.

תופרים את השיער והעיניים לקודקוד הקפושון הסגול.

כדי להשיג את המראה הכללי של בו, מלבישים במכנס טייץ אפור או לבן, חולצה אפורה או לבנה ומעליהם את הקפושון/האפודה הסגולה. אם יש שיער (אפילו טיפונת), אפשר לעשות שתי קוקיות להשלים את המראה.

מכינים את בו

מכינים את בו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם התחפושת הזו מוכנה.

כמובטח, יצא קליל ובעיקר נוח במיוחד. צאו לדרך. שיהיה בהצלחה והכי חשוב – חג פורים משוגע ומבדח!

תגובות

  1. תומר הגיב:

    הייתה תחפושת ממש מגניבה ! וכולי קנאה על הפרס היוקרתי 🙂

  2. תומר הגיב:

    הייתה תחפושת ממש מגניבה!! ואני גם מקנא בפרס היוקרתי שקטפתם 🙂

Follow

Follow this blog

Get a weekly email of all new posts.

Email address