הריון ראשון – מזל טוב! את בהריון! או שבעצם…

5.5.12 מזל טוב את בהריון!

הריון זה מלחיץ! לא משנה כמה יגידו שזו החוויה הכי "מדהימה", "מהממת" ועוד אי אלו קלישאות, הריון זה פשוט מלחיץ. החיים שלך כמו שהכרת אותם, עומדים להשתנות, שלא לדבר על הגוף שהשתדלת כל כך לתחזק. פתאום את קולטת שלמרות שנורא רצית להיות אמא, את בעצם עדיין ילדה. ילדה קטנה ומפוחדת, מאוד מפוחדת.

אני עכשיו בשבוע 12, או שזה בעצם 13? 12+5 על פי הדוקטור. אישית, עדיין לא הצלחתי להבין איך בכלל סופרים שבועות הריון. מצד אחד הספירה מתחילה כשבועיים לפני שבכלל התעברת, מובן שזה כשלעצמו מאוד הגיוני. מצד שני כל אתרי המחשבונים למיניהם סופרים לפי שבועות עגולים, אז מאיפה בכלל צץ השבוע +? – מסובך.

ניסו להסביר לי שזה "כמו יום הולדת. חודש לפני יום הולדת 26, את עדיין בת 25. 25+11 חודשים", אבל עדיין לא הצלחתי להבין. כי למעשה חודש לפני יום הולדת 26, אני במהלך השנה ה-26 לחיי, אותה אני חותמת בחגיגות יום הולדתי ה-26. אז האם כשאני יומיים לפני שבוע 13 אני בשבוע 12 או בשבוע 13??? בקיצור אני עדיין חושבת שזה מסובך.

ב-28 השבועות שנותרו, אשתף קצת מעלילות ההיריון שלי – הסיפורים שכל המדריכים למיניהם לא מעזים לספר: על ההורמונים שאמורים לעשות אותך "זוהרת" ולמעשה החזירו אותי לגיל 16 (של מישהו אחר, כי אפילו בגיל 16 לא סבלתי כל כך מאקנה).

על בחילות ה"בוקר", שלא ממש יודעות מתי זה בוקר ובאות לבקר מתי שבא להן במשך כ-ל היום. על הכרס הקטנה הזו שצומחת לך, למרות הבטחות השווא שעד חודש חמישי "לא רואים כלום", והמכנסיים שאת כל כך אוהבת, שצפופים עלייך כבר בחודש שלישי (לצערנו לא כולנו גל גדות). על מעטה החשאיות שהכנסת אליה את בעלך וההורים, כדי ש"מי שלא צריך לדעת כרגע – לא ידע".

על התיזוזים בין בדיקות הדם לאולטרא סאונד זה או אחר. חייבת לציין, שחווית האולטרא סאונד מרגשת עד דמעות, ומצד שני עם כל ההורמונים שמשתוללים אצלי בגוף יכול להיות שדמעות זו רק תופעת לוואי?! ועל הלחץ הבלתי נשלט שהעוברון (או עוברונת) יתפתח כמו שצריך, שיהיה בריא ושלא ישכח לקחת סוודר – כיאה לכל אם פולניה (לעתיד).

ובקיצור שיהיה הריון מוצלח.

מזל טוב נולד לך הריון - שני פסים משמחים

מזל טוב נולד לך הריון – שני פסים משמחים

 

Follow

Follow this blog

Get a weekly email of all new posts.

Email address