בן או בת? העיקר הבריאות!

אחרי שבועות ארוכים של תופעות הריון משונות, שצצו לאורך הדרך והייתי בטוחה שהן בגדר מיתוסים (מנטוס וקולה, עוגה וסלט, גזרים, גלידות וצ'יפס ועוד כל מיני חשקים מוזרים), השבוע סופסוף נגלה מה אני מגדלת בבטן!!!

בשבועות האחרונים פתחנו בסבב הימורים בין בני המשפחה והחברים: החברה הטובה אומרת שזו בת, הזוג עם הבת הטריה בכלל חושב שזה בן ואיתם גם החבר הרווק. חברה נוספת רק הציצה בפניי וקבעה בהחלטיות כי זו בת. ואנחנו, למרות כל הבנות ש"מתבשלות" מסביבנו ואולי דווקא בגלל, אנחנו בטוחים שזה בן – "כי רק בנים יכולים לעשות כל כך הרבה צרות" אמר הבעל בביטחון של "אחד שיודע".

אז החלטנו, כאקט של שעשוע, לפנות אל "שיטות הסבתא" לגילוי מוקדם:

* השיטה: משהו מתוק – אם את מתעוררת כל בוקר עם חשק עז לגלידה, זה סימן שאת נושאת בבטן בת. אם מתחשק לך דווקא אוכל מלוח או חמוץ, זה בן.
* התוצאה שלנו על פי השיטה: ומה אם אחרי העוגה המתוקה נורא בא לי סלט כרוב חמוץ?!

* השיטה: הטבלה הסינית – לפי אמונה עתיקה, מין הילוד תלוי בחודש ההתעברות וגיל האישה בזמן ההתעברות.
* התוצאה שלנו על פי השיטה: החודש אפריל וגילי ה"מופלג" (25), סיפרו לנו שככל הנראה צריך להתחיל לחפש מוהל (או רופא מנתח).

* השיטה: על הפרצוף (והגוף) – אם את מתמלאת פצעונים – האשימי זאת בילדה שבבטנך. אומרים שבנות לוקחות את היופי של אמהותיהן.
* התוצאה שלנו על פי השיטה: כנראה שהעוברה שלי ממש אכזרית…

* השיטה: על הפנים – אם הפנים שלך מתנפחות ומשתנות, בעיקר באזור האף, כנראה שזו בת. אם לחילופין לא ניכר שינוי בתווי פנייך, יש לך בן בבטן.
* התוצאה שלנו על פי השיטה: אז בכל זאת מוהל?!

* השיטה: עם הראש באסלה – סובלת מבחילות, הקאות ועייפות? אומרים שזה סימן לבת. קצת בחילות בוקר או בקרים נטולי בחילות מעידים על בן זכר.
* התוצאה שלנו על פי השיטה: עוברה אכזרית כבר אמרתי?

בקיצור, אחרי חפירות מרובות בנושא, כנראה שעד הסקירה המוקדמת, לא באמת נדע את התשובה וגם אז – שמעתי שהם לפעמים טועים. או כמו שאותן סבתות נוהגות לומר: מה זה משנה בן או בת? העיקר הבריאות! אז בינתיים שיהיה לנו לבריאות (לפחות עד הסקירה, כי אני כבר סופר-סקרנית).

לפוסט המקורי בסלונה – לחץ כאן

Follow

Follow this blog

Get a weekly email of all new posts.

Email address